تاریخ خبر: کد خبر: 1974

ساخت فیلم مستند داستانی «معلم شهید» به پایان رسید

همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس و شروع سال تحصیلی جدید ساخت فیلم داستانی «معلم شهید» به پایان رسید.

به گزارش قاصدنیوز، فیلم مستند داستانی «معلم شهید» داستان خاطرات و روایات بستگان، دوستان و اطرافیان شهید نوروز علی بمانی است.

 

محمدرضا پهلوان، کارگردان این فیلم درباره زندگینامه شخصیت داستان فیلم گفت: شهید بمانی از معلمان نمونه خراسان‌رضوی متولد 1331 مشهد است که نخستین‌بار در سال 1361 عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد و پس از سه بار اعزام آخرین‌بار در سال 1365 مفقودالاثر شد و پس از 11سال پیکر پاک این شهید بزرگوار در آرامگاه خواجه ربیع مشهد به خاک سپرده شد.

 

پهلوان افزود: شهید بمانی در کارنامه خود سابقه مبارزاتی و درگیری با ساواک و همچنین حضور در راهپیمایی‌های نخست انقلاب را دارد که بارها از مشهد راهی تهران شده و برای شرکت در راهپیمایی بهمن 57 در تهران حضور پیدا کرده و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نیز مدت زیادی تحت تعقیب ساواک بود و مورد بازجویی قرار گرفته بود.

 

به گفته کارگردان فیلم مستند معلم شهید، وی در فرازی از وصیت‌نامه خود خطاب به دانش‌آموزان آورده است که سلام و درود بر شما ای سنگرنشینان مدارس، اولیا و مربیان ارجمند، ضمن تقدیم بهترین سلام‌ها امیدوارم در جوار مرقد مطهر حضرت رضا(ع) روزهای خوش و ایام موفقی داشته باشید، دعا و عمل سبب پیروزی و سرافرازی بر دشمنان اسلام می‌شود، سال تحصیلی را با عشق شروع کنید با اینکه جای من در کنارتان خالی است ولی خوشحالم که در کنار رزمندگان مشغول حفاظت از سنگر مدرسه و دانشگاه هستم، امیدواریم شما رهروان حسین شهید از خواندن قرآن، نهج‌البلاغه، نهج‌الفصاحه، صحیفه سجادیه، زیارت عاشورا، دعای کمیل و توسل را فراموش نکنید که در آنها بهترین رهنمودها و هدف‌های عقیدتی شما را مشخص می‌کند.

 

این فیلم در شهرستان مشهد و تهران تصویربرداری شده و از دیگر عوامل فیلم می‌توان به سیدحسن ایزانلو، محمد دهقان‌نیری، محمد آب در شکر، زهرا بمانی، فاطمه نظری و محمد بمانی اشاره کرد.

 

منبع: روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون