تاریخ خبر: کد خبر: 1653

مهلت دو‌هفته‌ای برای تغییر نام ١١‌برج مسکونی و تجاری در مشهد

بخه گزارش قاصدنیوز، رئیس اداره ارشاد مشهد از مهلت دو‌هفته‌ای برای تغییر نام ١١‌برج مسکونی و تجاری در مشهد خبر داد.


یوسف امینی در گفتگو با خبرنگار شهرآرا با اعلام این خبر بیان کرد: در جلسه‌ای که ابتدای شهریور امسال در استانداری برگزار شده، مقرر شد با مجتمع‌ها و برج‌های مسکونی و تجاری سطح شهر مشهد که دارای اسامی بیگانه خارجی هستند، برخورد شده و به تغییر نام آن‌ها اقدام شود.


وی افزود: براساس مصوبه جلسه گذشته، تغییر نام برج‌ها و مجتمع‌های بزرگ تجاری و مسکونی مشهد در اولویت قرار گرفت که از‌این‌رو در مرحله اول ١١‌اخطار به این برج‌ها و مجتمع‌ها داده شده است.رئیس اداره ارشاد مشهد گفت: پس‌از ابلاغ اخطاریه به نماینده مجتمع‌ها و برج‌ها، از زمان تحویل اخطاریه دو هفته مهلت دارند به تغییر نام محل مدنظر یا ارائه اسناد خود اقدام کنند و در‌صورتی‌که در این مدت اقدامی توسط صاحبان یا نماینده مجتمع‌ها و برج‌ها انجام نشود، ازطریق روال قانون وارد عمل شده و برخورد قضایی خواهد شد.


امینی در‌باره تغییر نام سایر اصناف، مغازه‌ها و فروشگاه‌های سطح شهر مشهد نیز عنوان کرد: در این زمینه، روال معمولی و قانونی در‌حال انجام است، اما در‌حال‌حاضر اولویت اول برج‌ها و مجتمع‌های بزرگ مسکونی و تجاری در سطح شهر است.


به‌گزارش شهرآرا، در اواخر مرداد سال جاری با پیگیری شخص استاندار، ستادی در استانداری خراسان‌رضوی به ریاست معاون عمرانی استاندار تشکیل شده که دبیری آن بر‌عهده معاونت فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی است و اعضای آن نیز مدیرکل ثبت‌اسناد استان، نیروی‌انتظامی، شهرداری، صدا‌و‌سیما، مدیرکل دفتر فنی استانداری، نمایندگان رسانه‌های کثیرالانتشار و معاونت هماهنگی امور زائران استانداری هستند.


براین اساس و بنا به گفته امینی، در‌صورتی‌که اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد در اجرای این طرح ضربتی دچار مشکل شود، به این ستاد مراجعه خواهد کرد تا از‌طریق مراجع صلاحیت‌دار برای رفع آن اقدام کند.


همچنین باید گفت، در سال‌٩٢ اداره ارشاد مشهد ٢٤٧‌‌اخطار به واحدهای صنفی داد که از این مجموع، ١٦٣اخطار تغییر‌ نام بود. این میزان در پنج‌‌‌ماهه سال‌٩٣‌، ٧٣‌اخطار بوده
است.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون