تاریخ خبر: کد خبر: 1641

پرتال شبکه جوانان رضوی با حضور ابوترابی در مشهد مقدس افتتاح شد

 پرتال شبکه جوانان رضوی با حضور ابوترابی در مشهد مقدس افتتاح شد

به گزارش قاصدنیوز، همزمان با دهه کرامت مراسم رونمایی از  پورتال شبکه جوانان رضوی با حضور حجت‌الاسلام محمدحسین  ابوترابی ‌فرد نایب رییس مجلس شورای اسلامی شب گذشته در مؤسسه خدمات مشاوره ای جوانان و پژوهش های اجتماعی آستان قدس رضوی رونمایی شد.

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد در این مراسم ضمن قدردانی از دست اندرکاران این مجموعه اظهار داشت: عصر امروز که عصر ارتباطات است دیگران خلق کردند و دارای ظرفیت های بسیاری است.

 

جوامع بشری مورد تهاجم فرهنگ شیطانی غرب


وی با بیان اینکه دشمنان انسانیت و فرهنگ با استفاده از این ابزار جنگ فرهنگی در دنیا به راه انداخته اند، تصریح کرد: دنیای غرب اساس جوامع بشری را با فرهنگ منحرف و شیطانی خویش مورد تهاجم قرار داده است و کسانی می توانند ایستادگی کنند که از این ابزار فرهنگی بتوانند در راستای فکر، اندیشه و فرهنگ به کار گیرند.


نایب رییس مجلس شورای اسلامی به حضور مؤثر و تعیین کننده جوانان ایرانی در حوزه های مختلف دانش و فناوری اشاره کرد و افزود: امیدواریم ایران بتواند در سال های آینده با تبدیل دانش ارتباطات به فناوری و سخت افزار، ابتکار عمل را از دشمن در تهاجم فرهنگی، بگیرد و به سرعت در این حوزه بر دشمن پیروز آید.

 

نقش رسانه ها در رخدادهای اخیر


وی با اشاره  به اینکه رسانه ها و شبکه های اجتماعی نقش تعیین کننده ای در رخدادهای سوریه، عراق، لبنان و فلسطین دارند، گفت: آنچه وزن جبهه مقاومت را در برابر استکبار سنگین کرده است، اندیشه، تفکر و فرهنگ انقلاب اسلامی است و رسانه ها و فضاهای مجازی در انتقال این فرهنگ، نقش بسزایی دارند.


حجت الاسلام ابوترابی فرد با بیان اینکه امروز از نظر فناوری و ابزارهای انتقال اندیشه و تفکر، فاصله زیادی با کشورهای غربی داریم، افزود: اگر فکر و اندیشه جوان ایرانی ظرفیت خود را به فعلیت برساند در حالی که قدم های اولیه آن نیز برداشته شده است، شاهد رشد و شکوفایی جوامع اسلامی و آزادی خواه در سراسر جهان می شویم.

 

ارتباط با 80 تشکل خارجی و300 تشکل داخلی

 

رضا خوراکیان مدیرعامل مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی نیز در این مراسم  اظهار داشت: شبکه جوانان رضوی یک پورتال جامع اینترنتی است که در گام اولیه تأسیس خود به زبان فارسی، خدمات متنوعی را به مخاطبانش عرضه می کند.

 

خوراکیان با اشاره به اینکه هدف از ایجاد این شبکه مجازی نهادینه سازی سبک زندگی دینی در میان جوانان ایرانی و غیر ایرانی است، افزود: حدود 18 ماه برای راه اندازی این شبکه که تلاش شده است.

 

وی تصریح کرد: در حوزه جوانان با 300 تشکل کشوری و 80 تشکل از سراسر جهان نیز با این مؤسسه در ارتباط هستند و از خدمات اجتماعی و فرهنگی مؤسسه بهره مند می شوند.


مدیر عامل مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی اظهار داشت: ویزگی ممتاز شبکه جوانان رضوی ارتباط دوجانبه با مخاطبانش است که تلاش می کند فرهنگ و پیام ائمه اطهار(ع)  را در حوزه های مختلف در اختیار عاشقان اهل بیت و امام رضا(ع) قرار دهد.

 

منبع: رسا

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون