تاریخ خبر: کد خبر: 1536

پیاده‌سازی تاریخ شفاهی دفاع مقدس از الزامات امروز کشور است

به گزارش قاصدنیوز، سردار اکبر نجاتی صبح یکشنبه در مراسم افتتاح فاز اول یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی گناباد اظهار داشت: شهدا فرزندان این ملت بودند و فرزندان گمنام این ملت هستند.

 

نجاتی افزود: شهدای گمنام در شهادت به حضرت زهرا(س) اقتدا نمودند و حتی بعد از شهادت نخواستند نام و نشانی از آنها باشد و این نهایت ایثار و فداکاری بود.

وی ادامه داد: سیره و زندگی شهدا ما سیره ائمه اطهار بود و شهدا سیره ائمه را که در ذهن و عقل ما قابل اجرا نیست در زندگی خود اجرا نمودند.

وی ادامه داد: شهدا الگوهای واقعی، عینی، عملی و قابل اجرای هستند و می توانند برای نسل های جوان الگو باشند و آنها را از این جنگ نرم دشمن که توسط استکبار جهانی بر ملت ما تحمیل شده است، ایمن سازی کنند.

نجاتي بيان داشت: پیاده سازی تاریخ شفاهی دفاع مقدس یکی از الزامات امروز ایران اسلامی در حوزه ترویج فرهنک ایثار و شهادت است.

وي تصریح کرد: امروز که عملیات ساخت یادمان شهدا به سرانجام رسید، می توان رسالت جدیدی را شروع کرد و سیره شهدا، رزمندگان، آزادگان و جانبازان دفاع مقدس را در ایام دفاع مقدس در قالب کتاب و بخش های نرم افزاری مکتوب نمود و در اختیار دانشجویان، دانش آموزان، مردم و اصحاب رسانه و هنر قرار داد تا آنها ادامه دهنده راه شهدا و دفاع کننده از اسلام ناب محمدی باشند.

وي خواستار پیاده سازی تاریخ شفاعی دفاع مقدس در قالب کتب و بخش های نرم افزاری برای حفاظت جوانان از تهاجم فرهنگی استکبار جهانی شد.

محمد صفایی فرماندار گناباد نیز در این مراسم در خصوص شهدا گفت: راه و آرمان های شهدا، بنای تمدن نوین اسلامی در قرن حاضر است که توسط یکایک شهدای عزیز محقق شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گناباد زنده نگه داشتن شهدا را تنها حضور در گلزار آنان ندانست و افزود: ما باید سعی کنیم زندگی، تفکر و فداکاری و ایثار جان شهدا در راه مکتب و ارزش های اسلامی را سرلوحه خودمان قراردهیم.

سید حسین مجتبوی ادامه داد: شهدا بهترین سرمایه زندگی خود یعنی جان خود را در راه اسلام نثار کردند و ما باید در ادامه دادن راه این عزیزان عامل باشیم.

 

منبع: مهر

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون