تاریخ خبر: کد خبر: 1308

طرح تفکیک فضای کاری آقایان و بانوان به شهرداری مشهد ارائه شد

دبیر هسته مرکزی شورای امر به معروف و نهی از منکر شورای شهر مشهد گفت: طرح تفکیک فضاهای کاری بانوان و آقایان در سازمان و مناطق مختلف شهرداری مشهد توسط شورای امر به معروف و نهی از منکر شورای شهر مشهد ارائه شده است.

به گزارش قاصدنیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام علی اصغر لطفی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نشست‌های شورای دبیران و کارگروه عفاف و حجاب شورای مرکزی امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: مقرر شده بر اساس مصوبات این دو نشست بازدیدهایی از سطح مناطق مختلف شهرداری مشهد صورت گرفته و موارد مورد تذکر در زمینه عفاف و حجاب یادآوری شود.

 

وی همچنین مهم‌ترین امور انجام شده در این زمینه را مربوط به طرح تفکیک فضاهای کاری بانوان و آقایان در سازمان و مناطق مختلف شهرداری اعلام کرد و افزود: استفاده از ظرفیت شورای اجتماعی محلات برای امر به معروف و نهی از منکر در کنار بازدید دبیران شورای امر به معروف و نهی از منکر از دفاتر پیشخوان و شعب بانک شهر برای تذکر در ارتباط با حجاب از دیگر برنامه‌های صورت گرفته توسط این شورا است.

 

لطفی به پیشنهادی در زمینه همکاری معاونت حمل و نقل ترافیک برای حضور نمایندگان بانوان متدین در قطار شهری، اتوبوس و تاکسی برای تذکر در زمینه حجاب اشاره کرد و گفت: بازدید از روند تذکر در مورد عفاف و حجاب در ترمینال از دیگر اموری است که تاکنون توسط این شورا مورد پیگیری قرار گرفته است.

 

دبیر هسته مرکزی شورای امر به معروف و نهی از منکر شورای اسلامی شهر مشهد همچنین به بازدید از منطقه 5 شهرداری مشهد و بررسی وضعیت اجتماعی و فرهنگی آن اشاره کرد و افزود: در یک نمونه از موارد مربوط به امر به معروف و نهی از منکر با فروشگاه تره‌بار و ارزاق عمومی در منطقه 4 پنج تن به دلیل عدم رعایت مسائل مربوط به حجاب و عرضه­ لباس‌های خاص برخورد شد.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون