تاریخ خبر: کد خبر: 1296

8 سازمان مردم نهاد خارجی برای اتباع در مشهد فعالیت می کنند

مدیرکل اتباع وپناهندگان خراسان رضوی گفت:موسسه خیریه امام باقر (ع) در این مجموعه ۲۳۰۰ واحد مسکونی احداث کرده است که زنان سرپرست خانوار افغانی و عراقی در این سکونتگاه‌ها زندگی می‌کنند.

به گزارش قاصدنیوز به نقل از تسنیم، محمد عجمی در مراسم بازدید از خیریه امام محمد باقر (ع) در شهرک شهید رجایی مشهد و همچنین در کنار برخی از نمایندگان پناهندگان این منطقه، اظهار کرد: در خراسان رضوی 8 ان جی او خارجی که از اتباع افغانستان و عراق هستند، مجوز فعالیت خود را از وزارت کشور دریافت کرده‌اند، فعالیت این گروه‌ها در زمینه معیشتی، آموزشی و کمک به پناهندگان حاظر در استان خراسان رضوی است.

 

وی افزود: به طور قطع فعالیت تمام موسسه‌های خیریه موثر و گسترده است، موسسه خیریه امام باقر (ع) در این مجموعه 2300 واحد مسکونی احداث کرده است که زنان سرپرست خانوار در این سکونتگاه‌ها زندگی می‌کنند، البته نباید از زحمات و حمایت‌های آقی ابوزهرا که حامی این بانوان بی‌سرپرست است غافل شد چراکه این بزرگوار ماهیانه مبلغی را به عنوان کمک هزینه زندگی و مبلغی را هم برای خرید ارزاق اختصاص می‌دهند.

 

مدیرکل اتباع وپناهندگان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در این مقر کلینیک درمانی و بهداشتی وجود دارد که پاسخگوی نیازهای این زنان سرپرست خانوار است.

 

عجمی تاکید کرد: یکی از ویژگی‌های ان جی او‌ها این است که مشابه این چنین ان جی او‌هایی که در مشهد وجود دارد در هرات کابل و سایر شهرهای افغانستان هم وجود دارد که بدین شکل کار خیر انجام می‌دهند.

 

در پایان برخی از نمایندگان پناهندگان نقطه نظرات و انتقادات و پیشنهادات خود را که شمال افزایش سقف بیمه اتباع، اعطای خدمات رفاهی تحصیلی به دانشجویان و ایجاد زمینه اشتغال برای فراغ التحصیلان دانشگاهی و همچنین رشد دادن مسابقه افقانستان‌شناسی است را از مدیرکل اتباع و پناهندگان خارجی وزارت کشور و استان خراسان رضوی خواستار شدند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون