تاریخ خبر: کد خبر: 1004

رشد ۴۰ درصدی جمع‌آوری زکات در خراسان‌رضوی

استاندار خراسان رضوی از رشد ۴۰ درصدی جمع آوری زکات استان در سه ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش قاصدنیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی،علیرضا رشیدیان در نخستین جلسه شورای زکات استان امسال که با حضور مسئولان کشوری و استانی همراه بود؛ اظهار کرد: با وجود خشکسالی‌های اخیر، کشاورزان متدین استان در فصل بهار امسال 50 میلیارد ریال زکات پرداخت کردند.

وی با بیان این که نخستین رسالت انقلاب اسلامی، احیای کلمه الله است؛ افزود: کلمه الله اشاعه دین و احکام خداست که از جمله آنها احیای فریضه زکات است.

استاندار خراسان رضوی از مساجد به عنوان بهترین مکان برای ترویج فرهنگ پرداخت زکات یاد کرد و گفت: در این راستا باید از ظرفیت مبلغان دینی و طلاب حوزه های علمیه استفاده کرد. 

رشیدیان مردم استان را متدین و مومن توصیف و تصریح کرد: با توجه به پایبندی مردم به اصول و ارزش‌های دینی، اگر فرایض دینی به خوبی تشریح شود، شاهد مشارکت بیشتر مردم در امور عبادی و احیای سنن الهی در جامعه هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رئیس ستاد زکات کشور نیز در این جلسه با بیان این که چند سالی است که جمع آوری و هزینه کردن زکات  در کشور آغاز شده؛ اظهار کرد:  باید مراقب به حق گرفتن و  به حق هزینه کردن آن باشیم.  

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون