تاریخ خبر: کد خبر: 9084

بیانیه ستاد مردمی 9 دی به مناسبت سالروز این حماسه و همچنین وقایع اخیر در مشهد

آقایان مسئول! مردم گله‌مندند/ به جای سیاسی‌کاری حرف مردم را بفهمید

اما این مسئله را بدانید؛ روی سخن مردم متدین و مهربان مشهد و خطاب اعتراضشان در روز گذشته، ناکارآمدی و مهم‌تر از آن عدم پاسخگویی مناسب و عدم تحقق وعده‌هاست.

آقایان مسئول! مردم گله‌مندند/ به جای سیاسی‌کاری حرف مردم را بفهمید

به گزارش «قاصدنیوز»، ستاد مردمی 9 دی مشهد به مناسبت سالروز حماسه بزرگ 9 دی 88 و همچنین وقایع اخیر مشهد در اعتراض مردم به وضعیت معیشت، بیانیه‌ای صادر کرد. متن این بیانیه بدین شرح است:

 

مدیران دولت و مسئولین قوه مجریه و نمایندگان نشسته بر کرسی رأی ملت در کشور و مشهد الرضا (ع)

با سلام

قطعاً هرگونه حرکت خیابانی ساختارشکنانه و اقدام غیرقانونی و نافرمانی اجتماعی دشمن شادکن قابل قبول نیست و قاطبه دلدادگان به عزت و اقتدار کشور عزیز بازی در پازل هدایت‌شده ضدانقلاب را تأیید نمی‌کنند.

 

در حاشیه تجمع غیرقانونی دیروز میدان شهدا عده‌ای معدود نادان از افراد حاضر در جمع مردم؛ با تعرض به اموال عمومی متأسفانه صحنه‌های تاریکی را رقم زدند. اما این‌ها همه توده مردم حاضر درصحنه نبودند.

 

اما این مسئله را بدانید؛ روی سخن  مردم متدین و مهربان مشهد و خطاب اعتراضشان در روز گذشته،  ناکارآمدی و مهم‌تر از آن  عدم پاسخگویی مناسب و  عدم تحقق وعده‌هاست.

 

 بخش عمده از مردمی که در روز پنجشنبه در میدان شهدا دیدید، فارغ از اینکه کدام دسیسه آن‌ها را به میدان شهدا کشانده بود، غالباً  مردمی بودند که همواره درصحنه‌های مختلف  انقلاب و دفاع از  نظام و مشارکت در حل مشکلات هم‌وطنان و رفع نواقص مربوط به دستگاه‌ها همواره پیش‌قدم بوده‌اند.

 

مردمی را دیدید که در پی چاره‌جویی برای فائق آمدن بر تنگناهای معیشتی و یافتن پاسخ محکم و مستدل درباره مال به یغما رفته‌شان در جستجوی پاسخگو و مسئول مربوطه آمده بودند و هیچ سودایی جز یافتن مسئولی که سؤالشان را از او بپرسند نداشتند.

 

 قبول بفرمایید که  مردم گله مندند.

 

 گله مندند از دوری شما؛ از فرو رفتنتان به لاک میز مدیریتتان، از فرافکنی با ژست‌های  اپوزیسیونی، گله مندند از سیاسی‌کاری و ماهی گیری‌ها از آب گل‌آلود مشکلات معیشتی و اقتصادی. شما برای تصاحب سکان مدیریت کشور قول بهبود شرایط و اصلاح وضع معیشت ایشان از پشت پنجره رسانه‌ها به چشم ایشان زل زدید و وعده‌های امیدآفرین داده‌اید.

 

  گله مندند اما در دفاع از  ارزش‌ها و آرمان‌های اصیل  انقلاب اسلامی ایستاده‌اند و متعهدند به میثاقی که با خون  شهیدانشان بسته‌اند.

 

  آقایان مسئول!  مردم سؤال دارند که چه زمانی وقتش خواهد رسید که نگاه‌ها از خیرات و صدقات غربی‌ها منقطع و به‌سوی بازوی پرتوان  جوان مؤمن ایرانی منعطف گردد.

 

 مردم می‌پرسند چه زمانی قرار است اقتصاد مقاومتی جایگزین اقتصاد ریاضتی بشود؟ مردم می‌پرسند آیا بالاخره آن زمان فرا خواهد رسید که بحث حقوق‌های مسئولین پایان پذیرد و موضوع حقوق تولیدکنندگان، نخبگان، کارگران و در یک‌کلام  حقوق مردم در رأس امور قرار گیرد؟

 

 آقایان مسئول و مدیر!

 باور کنیم این  انقلاب مال  پابرهنگان و  مستضعفین است. باور کنیم همین‌ها در پیروزی  انقلاب و هشت سال  دفاع مقدس و  دفاع از حریم حرم‌های اهل‌بیت علیه‌السلام نقش اول را داشتند.

 

قدرشان را بدانیم و خود را مدیون ایشان بدانیم نه طلبکار.

 

خود را خادم ایشان بدانیم و نه ارباب.

 

خواهشمندیم  پیام مردم را بفهمید به‌جای آن‌که باز مشغول  سیاسی کاری بشوید.

 

خواهشمندیم پیروزی جناحتان و خودتان در انتخابات بعدی را فراموش کنید و به‌جای رپرتاژ و عکس سلفی و تبلیغات بی‌عمل، برای مردم کاری کنید. باور کنید اگر به‌جای تنبلی و اکتفا به کارهای رسانه‌ای، کمی تکان بخورید همه‌ی انتخابات‌ها مال شماست.

 

از سر دلسوزی متذکر می‌شویم؛ مدام نگویید تقصیر قبلی‌هاست؛ مدام القا نکنید که گله مندی مردم تقصیر رقبای شماست. امروز مسئولید. مردم از این‌جور حرف‌ها هم  گله مندند.

 

و حرف آخر این‌که  مشهد شهر امام رضاست. امام رئوفی که ملجأ درماندگان است. کار را به‌جایی نرسانید که شکایتتان را به حضرتش ببرند.

 

کاری نکنید که از چشم حضرت بیفتید.

 

 مشهد  شهر ولایت است. و مردم غیور و متدین و انقلابی‌اش نخواهند گذاشت ضدانقلاب دست در دست  سیاسی کاران  بی بصیرت، کوچک‌ترین صدمه‌ای به‌نظام وارد آورند.

 

شکوه این  بصیرت و  حضور آگاهانه را در یوم‌الله  نهم دی در  میدان شهدای  مشهد خواهید دید.

 

با  مردم همراه شوید.

 

ستاد مردمی ۹ دی مشهد مقدس

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون