تاریخ خبر: کد خبر: 8938

آیت‌الله علم‌الهدی: شهردار مشهد زحمات زیادی را در دوره فعلی مدیریت شهری متحمل شد

سید صولت مرتضوی، شهردار مشهد در ‌این دوره از مدیریت شهری مشهد زحمات فراوانی متحمل شد و با این اقدامات در دل‌های متدینین شهر قرار گرفت.

به گزارش «قاصدنیوز»، آیت‌الله سید احمد علم الهدی در آیین آغاز عملیات اجرایی مسجد، کتابخانه و مدرسه علمیه امام صادق (ع) با اشاره به کلمه طیبه در قرآن کریم اظهار داشت: طیبه به معنای ایجاد نهاد و جریان بزرگ برای همه زمان‌ها است.

 

وی افزود: کلمه طیبه به معنای یک نهاد بزرگ است و ملاک طیبه بودن آن نهاد، ثمره داشتن آن در همه زمان‌ها و شرایط مختلف است و لازمه این نهاد عظیم این است که انسان‌ها به وجود آمده از آن به درد اسلام برسند و این مدرسه علمیه نیز در همین راستا کانون انسان‌سازی خواهد بود.

 

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: برای ساخت و راه‌اندازی این مرکز نیز باید حداکثر سرعت لحاظ شود و به‌نظر من شروع کار با احداث مسجد آغاز شود و شهرداری مشهد نیز براساس ساخت نهضت مسجد‌سازی به این امر بر‌اساس نظر شورای ‌شهر کمک کند.

 

نماینده ولی‌‌‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با بیان اینکه مقام معظم رهبری تأکید بر احداث 5 مرکز و حوزه علمیه در مناطق حاشیه شهر مشهد داشتند، بیان کرد: احداث این حوزه‌های علمیه، فضای فرهنگی حاشیه شهر را با توجه به حضور روحانیون تغییر می‌دهد.

 

امام‌جمعه مشهد در پایان عنوان کرد: سید صولت مرتضوی، شهردار مشهد در ‌این دوره از مدیریت شهری مشهد زحمات فراوانی متحمل شد و با این اقدامات در دل‌های متدینین شهر قرار گرفت.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون