تاریخ خبر: کد خبر: 8807

خصوصیات «میرسلیم» از منظر رئیس ستادش در خراسان رضوی

رئیس ستاد انتخاباتی میرسلیم در خراسان رضوی گفت: حزب مؤتلفه در انتخابات 96 در اردوگاه اصولگرایی تعریف می‌شود.

به گزارش «قاصدنیوز»، جواد آرین منش پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در خصوص تشریح برنامه‌های ستاد انتخاباتی سید مصطفی میر سلیم، با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در انتخابات اظهار کرد: تأکیدات رهبر معظم انقلاب،  حضور و مشارکت مردم در جریانات سیاسی و اجتماعی و اعتقاد محکم مردم به اسلام، سه رکن اساسی پیروزی انقلاب اسلامی و انسجام و وحدت ملی است.

 

وی با بیان اینکه یکی از نمادهای حضور و مشارکت مردم در راهپیمایی و انتخابات بروز می‌کند، افزود: انتخابات نماد مشارکت مردمی و همچنین نماد سیاسی بودن مردم و جمهوریت نظام اسلامی است.

 

رئیس ستاد انتخاباتی میرسلیم در خراسان رضوی ادامه داد: انتخابات تضمین‌کننده جمهوریت نظام است، اسلام و جمهوریت دو عامل بسیار مهم هستند که جمهوریت همین حضور مردم است که براساس قانون اساسی، همه امور بر اساس رأی مردم باید رقم بخورد.

 

آرین منش با اشاره به اینکه میرسلیم، فردی استثنایی در میان دیگر کاندیداها است، اظهار داشت: شخصیت وی در نوع خود منحصربه‌فرد است چراکه آقای میرسلیم شخصیتی جامع‌الاطراف، مفسر قرآن، صاحب‌نظر در عرصه‌های فرهنگی، مخترع موتور ملی ایران و عضو مرکز تحقیقات مجمع تشخیص مصلحت نظام در سیاست‌گذاری فرهنگی کشور بوده است.

 

رئیس ستاد انتخاباتی میرسلیم در خراسان رضوی با بیان اینکه وی در تدوین و تصویب قانون اساسی مشارکت داشته است، در خصوص دیگر سوابق وی تصریح کرد: وی به‌عنوان سرپرست نیروی انتظامی فعالیت داشته و همچنین در کنار رهبر معظم انقلاب سال‌های بسیاری به‌عنوان مشاور رهبری و رئیس نهاد ریاست جمهوری انجام‌وظیفه کرده است.

 

آرین منش با بیان این‌که رئیس‌جمهور قرار نیست سیاست‌گذار باشد، گفت: کاندیداها باید در راستای برنامه ششم توسعه با مردم سخن بگویند و چگونگی رسیدن به رشد هشت‌درصدی را برای مردم تشریح کنند؛ باید در مناظرات با مردم عملیاتی و واقع‌بینانه صحبت شود چراکه وعده‌های کاندیداها، مطالباتی را برای مردم ایجاد می‌کند و عدم تحقق وعده‌ها، بدبینی و نارضایتی را برای مردم به همراه دارد.

 

آرین منش با اشاره به جمله رهبری درباره شخصیت میرسلیم که گفتند «ایشان حقیقتاً یک عنصر فعال و اهل کار است»، گفت: آقای میرسلیم قویاً به ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی اعتقاد دارد و شخصیت و پوشش وی، مروج و نمایانگر این موضوع است.

 

رئیس ستاد انتخاباتی میرسلیم در خراسان رضوی با بیان اینکه وی برای دولت آینده در همه زمینه‌ها برنامه دارد تصریح کرد: مناظره‌ها در جایگاه واقعی خود واقع نشد چراکه اجرای مناظره باید بر انتخاب اصلح از طرف مردم کمک کند اما مدل برگزاری مناظره‌ها بیشتر رنگ و بوی غربی به خود گرفته است و در برخی موارد از دایره اخلاق و ادب خارج می‌شود که این موجب هیجانی کردن جو مردم می‌شود تا شناخت آنان از کاندیداها.

 

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های  میرسلیم، بیان کرد: برنامه‌های آقای میرسلیم در راستای خروج از رکود، ایجاد اشتغال، توجه به آمایش سرزمینی، تحقق و تحکیم بنیان خانواده و جلوگیری از آسیب‌های پیش رو در خانواده بوده و برای این موارد به دنبال راهکار است.

 

رئیس ستاد انتخاباتی میرسلیم با بیان اینکه حزب مؤتلفه دائماً مسائل کشور را رصد می‌کند، تصریح کرد: حزب مؤتلفه با رصد مسائل کشوری به دنبال حل آن‌ها است و تفاوتی ندارد که چه دولتی روی کار باشد، امروز نیز در همین راستا در انتخابات ورود کرده است.

 

آرین منش با اشاره به اینکه حزب مؤتلفه در عرصه انتخابات در اردوگاه اصولگرایی تعریف می‌شود بیان کرد: شورای مرکزی حزب مؤتلفه تصویب کرده است که آقای میرسلیم کاندیدا حزب باشد نه به‌عنوان یک فرد بلکه تداوم حضور وی در راستای تصمیمات شورای مرکزی حزب مؤتلفه است.

 

وی با بیان این‌که میرسلیم تا پایان مناظره‌ها در صحنه رقابت حضور خواهد داشت، خاطرنشان کرد: در پایان مناظرات با توجه به شرایط نظرسنجی‌ها درباره ادامه رقابت آقای میرسلیم تصمیم‌گیری انجام می‌شود زیرا کنار رفتن هر کاندیدا به معنای توزیع هدفمند آرا نیست.

 

رئیس ستاد انتخاباتی میرسلیم در خراسان رضوی، رشد آرا وی بعد از مناظره دوم را رشدی جهشی دانست و گفت: تفاوت وی در مناظره‌ها با دیگر رقبا در حاکمیت منطق و عقلانیت است، سخنان او منبعث از سیاست‌ها و قوانین جاری در چارچوب توانایی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 

وی با اشاره به خلأ حضور احزاب در جامعه، عنوان کرد: امروز خلأ حضور احزاب در جامعه باعث سردرگمی مردم در انتخاب اصلح است چراکه احزاب داری چشم‌انداز و برنامه‌های طولانی هستند که چراغ راهی برای مردم هستند.

 

آرین منش یادآور شد: تا این مرحله از فعالیت، حزب مؤتلفه به اهداف خود رسیده و موجب ایجاد یک الگو و گفتمان جدید شده است.

 

منبع: فارس

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون