تاریخ خبر: کد خبر: 8805

آیت الله مصباح یزدی در مشهد:

اگر انقلاب برای شکم بود به‌جای آمریکا با همان شاه مذاکره می‌کردیم/ بترسید از کفران نعمت

اگر برای شکم انقلاب کرده بودیم، امروز هزاران شهید نداشتیم و به‌جای مذاکره با آمریکا با همان شاه مذاکره می‌کردیم.

اگر  انقلاب برای شکم بود به‌جای آمریکا با همان شاه مذاکره می‌کردیم/  بترسید از کفران نعمت

آیت الله محمد تقی مصباح یزدی روز گذشته پیش در همایش ولایت فقیه راهبرد تشیع در مدل حکومت اسلامی که در تالار نور برگزار شد، با اشاره به اینکه حقوق شهروندی بدون اسلام معنایی ندارد گفت: قانون اساسی کشور ما، بر اساس دین اسلام نوشته و خون بهای شهدا بوده، بنابراین بر اساس آن باید مسؤولان، معتقد به دین اسلام باشند.

 

آیت الله مصباح یزدی با اشاره به اینکه امروز عده‌ای با شعار حقوق شهروندی می‌خواهند حکومت غیر اسلامی در کشور بنا کند، افزود: یک عده می‌گویند، شورای نگهبان چیست؟ ما با حقوق شهروندی نیازی به شورای نگهبان نداریم! چراکه طبق حقوق شهروندی، همه مسلمان، یهودی، بهایی و منافقین، حتی کسانی که انقلاب را قبول ندارند، این عده، آنها را یکی می‌دانند.

 

 وی بیان کرد: امروزعده‌ای طلبکار شده‌اند که چرا اجازه نمی‌دهیم، بهائیان در ایران برای خود سازمان داشته باشند، آنها می‌خواهند هیچ‌کس قانون اساسی را قبول نداشته باشند.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان اینکه اگر قرار بود، منطق حاکم بر دنیا امروز را قبول کنیم، چرا انقلاب کرده‌ایم؟ افزود: آیا باید هر چه دنیا پذیرفته ولو اینکه اشتباه و خلاف دین ما باشد، بپذیریم؟

 

آیت الله مصباح یزدی بابیان اینکه به عنوان مثال، امروز عده‌ای ممکن است، در ضروریات دین شک کنند، این شک حرام است اظهار کرد: ازنظر من، این افراد که در دولت هم کار می‌کند، کافر نیستند، به نظرم آنها مسائل و ضروریات دین برایشان به درستی تفهیم نشده، هرچند که کسی که مسؤول است، خود لباس روحانیت بر تن داشته باشد.

 

وی اضافه کرد: آنهایی که ندای جدای دین از حکومت را سر می‌دهند، حلال و چه حرام در جامعه را ربطی به دولت نمی‌دهند، به دلیل توجیه نشدن درستشان است و اگرنه دشمن اسلام نیستند.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان اینکه این انقلاب هزاران شهید داده است تا اسلام در این کشور جاری شود عنوان کرد: با گدایی و التماس تحریم‌ها را نمی‌شود، برداشت، بلکه بااقتدار اسلامی است که می‌توان جلوی این تحریم‌ها ایستاد.

 

آیت الله مصباح یزدی بیان کرد: اگر قرار بود، هر آنچه قبل اسلام است، در جامعه ترویج می‌شد، پس چرا قیام کردیم و صدها شهید دادیم؟ شهید دادیم تا بین حکومت که مجریان قانون هستند و اجرای قانون یعنی دین فاصله نباشد.

 

وی گفت: آنها، دین را مسأله‌ای فردی عنوان می‌کنند که دولت، اجازه دخالت در آن را ندارد، این در حالی است که دولت اسلامی با دین مردم کار دارد و باید جلوی بی‌دینی، بی‌اخلاقی، انحرافات دینی و فسادهای دینی را بگیرد.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم متذکر شد: اگر برای شکم انقلاب کرده بودیم، امروز هزاران شهید نداشتیم و به‌جای مذاکره با آمریکا با همان شاه مذاکره می‌کردیم.

 

آیت الله مصباح یزدی با اشاره به داستان هابیل و قابیل ادامه داد: کسانی که منفعت‌طلبی خود را به دیگران ارجحیت می‌دهند، گاهی برای منافع خود دست به قتل می‌زند، به‌عنوان‌مثال جنگ جهانی اول و دوم که هنوز آثارش در دنیا است.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یادآور شد: قانون خودبه‌خود عمل نمی‌شود، علاوه براین، در هر جامعه‌ای، کسانی هستند که قانون‌شکنی می‌کند و جامعه را به فساد می‌کشاند، بنابراین، باید در جامعه مجری قدرتمندی برای اجرای قانون حضورداشته باشد.

 

آیت الله مصباح یزدی بابیان اینکه بدون حکومت زندگی انسان به سرانجام نمی‌رسد گفت: کسی شک ندارد که مردم قوانین را می نویسند، اما باید در جامعه مجری قانون حضورداشته باشد تا امنیت مردم را تأمین کند.

 

وی ادامه داد: امام، برخلاف همه هم‌قطارانش ایستاد، مقابل قدرتمندترین فرد خاورمیانه و ارتش آن، چراکه امام می‌خواست تفکری که سال‌ها فراموش‌شده بود، را دوباره زنده کنند، که توانست.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، انقلاب و ولایت‌فقیه را نعمت دانست و افزود: بترسید از کفران نعمت که به خاطر این موضوع و خداوند شما را دچار عذاب شدید می‌کند، چراکه اگر قدر این نعمت را ندانیم، خداوند آن را از ما می‌گیرد و به دست دشمن می‌دهد و اگر قدر بدانیم، شکر نعمت، نعمت را افزون می‌کند.

 

منبع: فارس

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون