تاریخ خبر: کد خبر: 8717

در اقدامی عجیب

اجلاسیۀ زنان معاونت ریاست جمهوری همزمان با اجلاس شهرداران جهان اسلام برگزار می‌شود/ مشاور شهردار مشهد: برخی‌ها خرد خود را به کار انداخته و دست از غرض‌ورزی بردارند

درحالی‌که همه باید برای برگزاری هر‌چه‌پرتوان‌تر این اجلاسیه قدم بردارند، اما اتفاقات خوبی در استان نمی‌افتد و باید دراین‌رابطه، برخی‌ها خرد خود را به کار انداخته و دست از اغراض خود بردارند تا اجلاسیۀ شهرداران جهان اسلام، همان‌طور که در تقویم پایتخت فرهنگی جهان اسلام آمده است، به‌خوبی برگزار شود.

اجلاسیۀ زنان معاونت ریاست جمهوری همزمان با اجلاس شهرداران جهان اسلام برگزار می‌شود/ مشاور شهردار مشهد: برخی‌ها خرد خود را به کار انداخته و دست از غرض‌ورزی بردارند

به گزارش «قاصدنیوز»، براساس تقویم زمان‌بندی رویدادهای «مشهد، پایتخت فرهنگی جهان اسلام»، قرار بر این است تا نخستین اجلاس شهرداران جهان اسلام در روزهای پنجم تا هفتم اردیبهشت‌ماه در این شهر برگزار شود تا به گفتۀ مسئولان امر، عملا بزرگ‌ترین رویداد مشهد٢٠١٧ رقم بخورد.

 

در کنار این اجلاسیۀ مهم، هشتمین کنفرانس برنامه‌ریزی و مدیریت شهری به‌صورت بین‌المللی و با حضور اساتید مهمی از کشورهای مختلف در روزهای پنجم و ششم اردیبهشت‌ماه به میزبانی شهر مشهد و با همکاری شهرداری و دانشگاه فردوسی برگزار خواهد شد. اما متأسفانه مقارن با برگزاری این دو اجلاس مهم، معاونت امور بانوان و خانوادۀ ریاست‌جمهوری نیز اقدام به برگزاری اجلاس زنان وزرای کشورهای اسلامی در مشهد کرده است.

 

مشاور و رئیس حوزۀ شهردار مشهد درخصوص هم‌زمانی این برنامه با اجلاسیۀ زنان وزرای جهان اسلام، ضمن گلایه از تداخل این برنامه‌ها، گفت: علی‌رغم اینکه در جلسات مختلف برنامۀ اجلاس شهرداران جهان اسلام اعلام و در تقویم قرار گرفته است، به نظر می‌رسد نگاه‌های نامناسب عده‌ای قصد به‌حاشیه‌کشاندن اجلاسیۀ شهرداران جهان اسلام را دارد.

 

وی افزود: درحالی‌که همه باید برای برگزاری هر‌چه‌پرتوان‌تر این اجلاسیه قدم بردارند، اما اتفاقات خوبی در استان نمی‌افتد و باید دراین‌رابطه، برخی‌ها خرد خود را به کار انداخته و دست از اغراض خود بردارند تا اجلاسیۀ شهرداران جهان اسلام، همان‌طور که در تقویم پایتخت فرهنگی جهان اسلام آمده است، به‌خوبی برگزار شود.

 

مشاور و رئیس حوزۀ شهردار مشهد درخصوص شرکت‌کنندگان و شهرداران حاضر در این مراسم گفت: در اجلاس شهرداران جهان اسلام، ٣۴ شهردار شهرهای اسلامی از ٢٢ کشور شرکت خواهند داشت. پیراسته ادامه داد: شهرداران بانکوک، نجف، کربلا، بغداد، مزارشریف، بلخ، کراچی، لاهور، کویته، پیشاور، صور لبنان، نبتیه، آدیس آبابا، دارالسلام، الجزیره، سارایوو و تعدادی دیگر از شهرداران، میهمانان این اجلاس هستند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون