تاریخ خبر: کد خبر: 7242

اینجا اکسیژن زیاد است

به قلم : سید علیرضا مهرداد

اینجا اکسیژن زیاد است

می‌آیند در قالب جمعیتی انبوه بی‌انتها و ابتدا. نه اولش معلوم است و نه آخرش، مثنی و فرادی، زن و مرد، پیر و جوان، کوچک و بزرگ همه محرم شده‌اند به احرام عشق، اینجا مطاف است. سعی است ، منی است، مشعر است، محشر است. می‌آیند تا حاجی شوند از همه کشورها، هندوستان پاکستان  افغانستان، بحرین، عربستان و... می‌آیند برای مطاف. اما اینجا مکه نیست. می‌آیند برای سعی ولی اینجا صفا و مروه نیست. می‌آیند برای قربانی ولی اینجا منی نیست. می‌آیند طواف حرم عشق کنند، سعی بین نجف و کربلا. سعی بین بصره و کربلا، دیوانیه و کربلا، سعی بین حرم حسین و عباس، سعی بین‌الحرمین، جایی که زینب سعی کرد. جایی که زینب هروله کرد. اما اینجا کسی قربانی نمی‌کند. حسین برای همیشه تاریخ قربانی کرده است.

 

اینجا اعراب زیادند اما اینجا عربستان نیست. اینجا طریق الحسین است. اینان زوار اربعین‌اند. می‌آیند فوج فوج با مرام و مسلک‌های مختلف سنی، شیعه، مسیحی، بودائی همه می‌آیند اما اکثریت آن‌ها شیعه‌اند. اینجا مسیر نجف کربلاست. اینجا از هتل‌های پنج ستاره سعودی خبری نیست. اینجا کسی را سرکیسه نمی‌کنند، اینجا از تصاویر امرا و خائن الحرمین خبری نیست. اینجا یک پتو برای خواب کافی است. همه‌چیز را می‌بخشند. اینجا تصاویر شهدا بر ستون‌ها و در و دیوار می‌درخشد. در هر قدم یک موکب است. کسی را تحقیر نمی‌کنند، کسی را تکفیر نمی‌کنند. اینجا پا روی گلوی کسی نمی‌گذارند. کسی زیر دست‌وپا له نمی‌شود. اینجا هیچ‌کس تشنه نیست. اینجا اکسیژن برای تنفس فراوان است. قدم‌به‌قدم تکریم و عزت و اکرام. مرحبا به زوار الحسین. اینجا امنیت در حد اعلا خویش است. زنان تنها و دختران جوان بی‌ترس و واهمه سفر می‌کنند. از داعش خبری نیست. النصره مرده است. زنان با بچه‌های در بغل و کودکان همراه می‌آیند.

 

من چیزهایی را که شنیده‌ام می‌بینم. آرزوهایی که فقط در حکومت جهانی مصلح کل بقیه‌الله الاعظم(عج الله تعالی فرجه الشریف) محقق شدنیست.

 

این‌که مردم با امنیت کامل سفر می‌کنند در زندگی یکدیگر شریک می‌شوند این صحنه‌ها را جایی شنیده‌ام. انگار زمینه‌های دیدن شنیده‌های من فراهم‌شده است. اینجا قدم‌به‌قدم آب تعارف می‌کنند. اینجا کربلاست ولی کسی تشنه نیست. تاوان تشنگی ما را حسین(علیه السلام) تا قیام قیامت داده است. ما طواف می‌کنیم بر گِرد حرم عشق ولی قربانی نمی‌دهیم. حسین(علیه السلام)  برای همیشه تاریخ قربانی کرده است. راستی یادم رفت اینجا رمی جمرات هم می‌کنیم. شیطان را سنگ می‌زنیم. شیطان بزرگ را و شیطانک‌های مزدورش را. آمریکا را، سعودی را، آل خلیفه را، آل زیاد را، آل مروان را و حسین(علیه السلام)  را لبیک میگوییم اینجا کربلاست

 

بر بگشایید اینجا کربلاست

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون