تاریخ خبر: کد خبر: 5426

لطفاً از عزت ملت خرج نکنید

به قلم: سید هاشم فیروزی

سخنان چند روز پیش جناب آقای رئیس‌جمهور پرده از نقاب گفتمان و عملکردی برداشت که خواسته و یا ناخواسته در حال تحقیر ملت بزرگ و انقلابی ایران اسلامی است. ملتی که برای رسیدن به اهداف والا و آرمان‌هایش انواع رنج‌ها و مشقت‌ها را پشت سر گذاشته و یا هم‌اکنون با آن‌ها درگیراست.

 

ملتی که از همان ابتدای پیروزی انقلابش پنجه در صورت گرگ‌صفتان انداخته است و در طول 36 سال گذشته حماسه‌هایی از عزت و ایستادگی آفریده است که برای شرح هرکدام از آن‌ها می‌توان چندین مثنوی نوشت. حماسه‌هایی از جنس 8 سال مردانگی و پایمردی در مقابل 30 و اندی کشور حتی با دستان بسته همچون 170 غواصی که اخیراً تفحص کرده‌اند. حماسه‌هایی از جنس 30 و اندی سال استقامت در برابر تحریم‌های ظالمانه یزیدیان، حماسه‌هایی از جنس نانو، لیزر، هسته‌ای، فضایی، پزشکی و... حماسه‌هایی از جنس رعد و صاعقه –شهاب و سجیل و آری شاید این‌ها بخش کوچکی از بزرگی این قوم باشد .

 

جناب آقای رئیس‌جمهور! ملتی که امروز به پشتوانه‌ی رهبری جامع‌الشرایط و مجاهد امنیت مرزهای خود را در چند هزار کیلومتر آن‌طرف‌تر در عراق و سوریه و لبنان تأمین می‌کند، ملتی که امروز یک‌تنه‌ی بقای کشور سوریه را در مقابل مستکبران و مرتجعین حفظ کرده است، ملتی که امروز موشک‌هایش برای شخم زدن خاک اسرائیل آن‌هم به عمق چندین متر در دل صحرا، جنگل و دریا بی‌قراری می‌کند ملتی نیست که برای آب محتاج دست مستکبرین و زیاده خواهان عالم باشد، امروز برکسی پوشیده نیست که تحریم‌های ظالمانه چوب در لای چرخ اقتصاد کشور کرده است اما گره زدن تمام مشکلات کشور به تحریم‌ها عملاً سبب ایجاد ضربه‌ای جبران‌ناپذیر به کشور و ملت ایران خواهد شد. ضربه‌ای که شاید بتوان آن را در کلید واژه ی "توافق به هر قیمتی" جستجو کرد.

 

جناب آقای رئیس‌جمهور! امروز سخنانی از این جنس بیشترین ضربه را به مذاکرات خواهد زد. چراکه سبب تهییج طرف غربی خواهد شد و برخلاف نظر برخی مسئولین این جنس اقدام‌ها و سخنرانی‌ها جهت منافع ملی خطرناک است نه تجمعاتی که در حمایت از دستاوردهای هسته‌ای تشکیل می‌شود و عملاً می‌تواند برگ برنده‌ای باشد جهت تیم مذاکره‌کننده.

 

در پایان اشاره‌ای می‌کنم به سخنان شهید رجائی در سازمان ملل و خدمت جناب رئیس‌جمهور محترم کشورمان عرض می‌کنم:

الحمدالله امروز با توجه به قدرت نظام اسلامی و اتکا به ذات اقدس الهی که وقتی بر او تکیه کردی شن‌های بیابان هم به اذنش می‌شوند سربازت، ملت ایران به آبی که قرار باشد از مذاکره با مستکبران بیرون بیاید محتاج نیست اما اگر آن روز هم برسد که دشمن آب را بر ما ببندد جناب رئیس‌جمهور، تا آخرین گلوله تفنگمان در برابر تمام دنیای آن‌ها خواهیم ایستاد و آنجا که بر اثر فشار یا تحریم، گلوله‌هایمان تمام شود تازه نبرد عاشورایی ما با دست‌خالی شروع خواهد شد و آن‌چنان در خون خود خواهیم رقصید که سیلابش تمام مستکبران را غرق کند.

 

آری جناب رئیس‌جمهور ملت همچنان همان ملت 22 بهمن‌ها و نهم دی‌هاست. ملت همچنان در پای اهداف و آرمانه‌ای خود ایستاده است .با دستی باز و پشتوانه‌ای محکم در مقابل زیاده خواهان حاضر شوید.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون