تاریخ خبر: کد خبر: 5285

چرا ایران امن است؟

به قلم: سید مسعود موسوی

چرا ایران امن است؟

در دهه دوم قرن بیست و یکم و در زمانه ای که شاهد  پیشرفت های چشمگیر در زمینه های مختلف علمی، فناوری، پزشکی و... در سطح جهان هستیم، بروز جنگ های داخلی، درگیری و ناامنی در کشورهای مختلف و وقوع وحشیانه ترین جنایات و خشونتها در نقاط مختلف جهان، زنگ خطری جدّی برای بشر امروزی و مدعی تمدّن به شمار می آید. یمن، سوریه، عراق، لبنان، افغانستان، پاکستان،  بحرین، میانمار، نیجریه، سومالی، لیبی، مصر، اوکراین و... نمونه ای از این ناامنی ها هستند. کشته و مجروح شدن صدها هزار انسان در سالهای اخیر و آواره شدن میلیون ها نفر، از ابتدایی ترین نتایج این ناامنی ها و درگیری های خونین بوده است.

 

تردیدی نیست که در پشت پرده تمامی این درگیری ها قدرت های جهانی و بویژه آمریکا و هم‌پیمانانش حضور و دخالت جدّی دارند و چه بسا خود آنها عاملین اصلی و محرّک ایجاد این کشتارها هستند. ایجاد جنگ های نیابتی و انواع حمایت های مالی، تسلیحاتی، اطلاعاتی و... از گروه های تروریستی و افراطی و دولت های دیکتاتور و ظالم برای براندازی یا حداقل تضعیف جدّی دولت و ملت هایی که با سیاست های غرب همسو نیستند، راهبرد اصلی آمریکا و همپیمانان آن در عصر کنونی می باشد. متأسفانه این راهبرد کثیف و غیرانسانی خسارات بسیار زیادی به ملت ها و دولت های مستقل وارد نموده و در موارد بسیاری بخصوص در سطح کشورهای اسلامی منجر به تحقق بخش های مهمی از اهداف نظام سلطه گردیده که اصلی ترین نمود آن غفلت کشورهای اسلامی از دشمنان اصلی یعنی آمریکا و اسرائیل و مشغول شدن به جنگ های داخلی و اختلافات خونین با یکدیگر است. ویرانی کشورهای سوریه و عراق و یمن، درگیری های فرقه ای و مذهبی، ضربه شدید به اقتصاد کشورهای اسلامی و نابودی بسیاری از زیرساخت ها، تضعیف جدی قوای نظامی کشورهای مسلمان و صدها هزار کشته و مجروح و آواره تنها گوشه ای از نتایج این تراژدی غمبار و در عین حال کاملاً حساب شده است.

 

اما در میان ناامنی های گسترده موجود، همچنان ایران اسلامی در اوج امنیت بوده و مقتدرانه به مقابله خود با جبهه استکبار ادامه می دهد. قطعاً دشمن برای ناامن کردن جمهوری اسلامی ایران نیز  نقشه های مختلفی کشیده و به مرحله اجرا درآورده اما تاکنون هیچ کدام از این توطئه ها نتیجه ای در بر نداشته است. در بسیاری از کشورهایی که تا چند سال قبل در سطح قابل توجهی از امنیت وآبادانی بوده اند و امروز در اثر درگیری های دشمنان و جنگ های نیابتی به ویرانه ای مبدل شده اند نیز مثل ایران و کشورهای مختلف، ساختارهای مشابهی وجود داشته است. آنها هم مثل ما و بسیاری از کشورها رییس جمهور، مجلس، دستگاه قضایی، وزیران مختلف، ارتش قوی، سیستم امنیتی و... داشته اند، پس چه چیزی سبب شده آن کشورها به وضع فعلی دچار شوند ولی ایران اسلامی با وجود داشتن دشمنان بیشتر، همچنان در اوج امنیت و آرامش باشد؟؟؟ پاسخ سخت نخواهد بود، آن چیزی که آنها از آن محروم بوده اند وجود یک "رهبر الهی" است...

 

هرچه از عمر انقلاب اسلامی می گذرد و وضعیت امروز جهان را بررسی می کنیم بیشتر به نقش بی بدیل ولایت فقیه در حفظ انسجام و وحدت کشور و برقراری آرامش و امنیت ایران اسلامی پی می بریم. بحث کلیشه ای نمی کنیم، آنچه تا امروز کشتی این ملت و کشور را از میان همه تلاطمات و طوفان های مکرر به سلامت و امنیت عبور داده، مدیریت بی نظیر ولی فقیه و رهبر جامعه اسلامی بوده است. چیزی که امروز بسیاری از کشورها خصوصا کشورهای ناامن و درگیر خشونت خلأ آن را به خوبی حس می کنند و بسیاری نیز حسرت این امنیت و ثبات و داشتن چنین رهبری را می خورند. ما نیز بیش از پیش قدر و ارزش والای این نعمت الهی را درک کرده و با تمام وجود فهمیده ایم... بحث بسیار واضح است، در خانه اگر کس است یک حرف بس است.

 

قدر امنیت موجود، قدر این همه عزت و اقتدار، قدر این و حدت و شکوه و قدر رهبری عزیز را که مایه افتخار و آبروی این ملتند بدانیم...

 

لئن شکرتم لازیدنکم و لئن کفرتم ان عذابی لشدید...

سوره مبارکه ابراهیم آیه 7

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون