تاریخ خبر: کد خبر: 1760

دروغ خبرگزاری وابسته به دولت ، خوراک شبکه های BBC و "من و تو"

در کمال شگفتی باید گفت که منبع اصلی این خبر، گزارش روز جمعه ۱۴ شهریور خبرگزاری "برنا" یعنی یک خبرگزاری وابسته به دولت است که بر پایه یک دروغ، مدعی شد رسانه ملی "عهد شکنی" در قبال دولت یازدهم را در اولویت برنامه های خود قرار داده است

به گزارش قاصد نیوز به نقل از جهان،

اما منبع اصلی انتشار این دروغ کدام رسانه است؟ در پاسخ به این سوال طبیعی است که ذهن انسان معطوف رسانه ها، سایت ها و خبرگزاری هایی شود که همجنس و هم سنخ بی بی سی و من وتو هستند. اما متاسفانه اینگونه نیست. در کمال شگفتی باید گفت که منبع اصلی این خبر، گزارش روز جمعه ۱۴ شهریور خبرگزاری "برنا" یعنی یک خبرگزاری وابسته به دولت است که بر پایه یک دروغ، مدعی شد رسانه ملی "عهد شکنی" در قبال دولت یازدهم را در اولویت برنامه های خود قرار داده است !

 

البته این خبرگزاری دو روز بعد یعنی در روز یکشنبه ۱۶ شهریور پس از آنکه معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری خبر مزبور را کذب محض و عاری از صحت عنوان نمود، در اطلاعیه ای کمرنگ از مخاطبان عذرخواهی کرد اما این اطلاعیه نه تناسبی با حجم بازتاب گسترده تخریبی دروغ برنا در فضای رسانه ای مجازی داشت و نه توانست سوء استفاده رسانه های معاند مانند بی بی سی و من وتو را جبران کند .

 

بر اهل نظر در حوزه رسانه پوشیده نیست که رسانه های معاند نظیر بی بی سی و صدای آمریکا سالهاست که به دلیل ممنوعیت فعالیتشان در ایران و محدودیت های دسترسی به اخبار و اطلاعات، سعی دارند که خوراک برنامه های خود علیه ایران اسلامی را از رسانه های داخل ایران تامین کنند. در چنین شرایطی واقعاً چگونه می توان پذیرفت که یک رسانه داخلی آن هم منتسب به دولت، خوراک این رسانه های معاند را فراهم آورد و به شکل یک کارگزار رایگان برای آنان عمل نماید؟!

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون