تاریخ خبر: کد خبر: 1319

علت سقوط هواپیمای ایران 140

جالب آنکه پیش از این، پرواز این هواپیما در روزهای گرم تابستان به دلیل ضعف موتور تا سقف حداکثر ۳۵ نفر مسافر مجاز بود در حالیکه این تعداد از فروردین ماه93 به ۵۵ نفر افزایش یافت.

علت سقوط هواپیمای ایران 140

سال‌هاست که تحریم، ترجیع بند کلام مسئولان در هنگام بروز سوانح هوایی در کشور است. هر چند تحریم‌ها تاثیر کمی بر ایمنی صنعت هوایی نداشتند اما طی این مدت چه بسیار کارشناسانی بودند که تحریم را نقابی می‌دانستند بر چهره سوء تدبیر بسیاری از مدیران صنعت هوایی و هوانوردی و سرانجام خون ۴۸ مسافر طبس همزمان چهره از نقاب مدیران هر دو حوزه صنعت هوایی و هوانوردی برداشت.

این هواپیمای تولید داخل با عمر پایین خدمتی در کارخانه‌ای متعلق به سازمان صنایع هوایی ساخته شده و با وجود هشدارهای فنی کارشناسان از سازمان هواپیمایی کشوری مجوز پرواز گرفته است.

جالب آنکه پیش از این، پرواز این هواپیما در روزهای گرم تابستان به دلیل ضعف موتور تا سقف حداکثر ۳۵ نفر مسافر مجاز بود در حالیکه این تعداد از فروردین ماه سال 93  به ۵۵ نفر افزایش یافت. بدین ترتیب قابل پیش بینی بود، چنین تصمیمات مدیریتی -در دولت جدید- که بدون توجه به انتقادات کارشناسان گرفته می‌شد به حوادثی فاجعه‌بار ختم شود.

منبع:خبرآنلاین

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون